روش تولید سولفات نیکل

روش تولید سولفات نیکل

روش تولید سولفات نیکل چگونه است؟ از روش تولید سولفات نیکل چه می دانید ما در اینجا به صورت کامل توضیح داده و چه کاربرد هایی دارد؟ در این مقاله کامل به شما عزیزان روش تولید سولفات نیکل را کامل به شما توضیح داده ایم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما عزیزان می توانید برای تهیه و خرید نیترات نیکل با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به صفحه فروش سولفات نیکل مراجعه نمایید.

شما مشتریان عزیز می توانید برای استعلام قیت خرید این محصول با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

02433784767

09120795991

سولفات نیکل چیست؟

آبکاری نیکل فرآیند پوشش دادن یک جسم با لایه ای از نیکل از طریق رسوب دادن مواد آبکاری است. این فرآیند شامل تعلیق ماده و یک آند نیکل در حمام محلول آبکاری و عبور جریان الکتریکی بین این دو است.

این امر باعث انتقال ذرات فلز نیکل بین حمام و کالای گیرنده می شود. این ذرات با اقلام گیرنده در سطح اتمی پیوند می خورند و آن را با لایه ای از نیکل می پوشانند. مواد مصرف شده حمام نیکل با ذرات آند که در طول فرآیند آبکاری به محلول ریخته می شوند، جایگزین می شود.

سولفات نیکل چیست؟

 

روش تولید سولفات نیکل

آبکاری یک روش بسیار رایج رسوب گذاری مواد است که برای پوشش دادن میلیون ها تن مواد در هر سال با انبوهی از فلزات مختلف استفاده می شود.

نیکل یکی از محبوب ترین فلزات آبکاری با ویژگی های بسیار جذاب و مفید است. این موارد شامل افزایش مقاومت در برابر سایش در قطعات فلزی نرم، ضریب اصطکاک بسیار کم و مقاومت در برابر خوردگی عالی است.

 

آبکاری نیکل نیز یک فرآیند تزئینی محبوب است که به اجسام آبکاری شده درخششی عمیق و درخشان می بخشد. این پوشش‌های تزئینی دارای پوشش نیکل مشکی هستند و در انواع درجه‌های روشنایی از نیمه روشن تا ساتن موجود هستند.

فرآیند آبکاری نیکل مشابه اکثر روش های رسوب گذاری مواد آبکاری است. اشیاء گیرنده در حمام محلول آبکاری نیکل با آند نیکل معلق می شوند.

اینها معمولاً برای پوشش‌های سخت نیکل/سولفات-کلرید، نیکل/فلورات یا پوشش‌های معمولی و مخلوط‌های سولفات نیکل/کلرید آمونیوم/اسید بوریک استفاده می‌شوند. سپس یک جریان الکتریکی بین آند نیکل و آیتم دریافت کننده عبور می کند.

در این فرآیند، قطعات دریافت کننده به عنوان مسیر رسانا در مدار به کاتد یا نقطه منفی، نقطه مثبت آند و محلول حمام عمل می کنند.

جریان از آند به اجسام حامل جریان باعث می شود که ذرات نیکل به سطح اجسام آبکاری در محلول حمام جذب شوند. این ذرات به صورت اتمی با سطح گیرنده پیوند می خورند و در نتیجه باعث می شوند لایه ای از نیکل روی آنها “رشد” کند.

سولفات نیکل چیست؟

 

همانطور که این اتفاق می افتد، ذرات نیکل از آند در محلول رسوب می کنند و جایگزین ذرات رسوب شده روی اجسام آبکاری شده می شوند. محلول حمام معمولاً بین 100-160 درجه فارنهایت (حدود 38-71 درجه سانتیگراد) گرم می شود، بسته به محلول مورد استفاده. هر نوع محلول دارای ویژگی های مقاومت کششی و سختی متفاوتی است. ضخامت پوشش های آبکاری نیکل را می توان با دستکاری مدت زمان فرآیند، ضریب بازده کاتدی و جریان الکتریکی به دقت کنترل کرد.

آبکاری نیکل فرآیندی است که نیکل را بر روی یک قطعه فلزی رسوب می دهد. قبل از شروع آبکاری، قسمتی که قرار است آبکاری شود باید تمیز و عاری از آلودگی، زنگ زدگی و نقص باشد.

برای تمیز کردن و محافظت از قطعه در طول فرآیند آبکاری، ترکیبی ازعملیات حرارتی ، تمیز کردن، ماسک کردن، ترشی و اچینگ ممکن است استفاده شود. هنگامی که قطعه آماده شد، در محلول الکترولیت غوطه ور می شود و به عنوان کاتد استفاده می شود. آند نیکل در الکترولیت حل می شود و یون های نیکل را تشکیل می دهد. یون ها از طریق محلول عبور می کنند و در کاتد رسوب می کنند. 

خرید سولفات نیکل

شما مشتریان و همکاران گرامی می توانید برای خرید با اطمینان و با مناسب ترین قیمت و با تضمین کیفیت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

09120795991

02433784767

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *