کود اسید فسفریک

کود اسید فسفریک

 کود اسید فسفریک چیست؟  از کود اسید فسفریک چه می دانید و اینکه خود اسید فسفریک چیست و چند مراحل دارد و چگونه تولید می شود را به صورت کامل توضیح داده ایم در این مقاله کامل به شما عزیزان توضیحات کود اسید فسفریک و مراحل تولید را قدم به قدم توضیح داده و کاربرد های ان را کامل به شما گفته ایم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما عزیزان می توانید برای تهیه و خرید اسید فسفریک با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به صفحه فروش اسید فسفریک مراجعه نمایید.

و همچنین برای دیدن نمونه مقالات بیشتر در رابطه با اسید فسفریک مانند خطرات اسید فسفریکاسید فسفریک چیست و … کلیک نمایید .

شما عزیزان می توانید برای خرید و استعلام قیمت این محصول با کارشناسان شرکت شیمیایی آراز تکین تماس حاصل فرمایید و همچنین مشاوره رایگان بگیرید :

09120795991

02433784767

یکی از محصولاتی که برای افزودن فسفر به محصولات مورد استفاده قرار می گیرد، اسید فسفریک است . که معمولا در غلظت های مختلف به صورت مایع شفاف به رنگ سفید و کریستالی به بازار عرضه می شود.
این محصول به دلیل خاصیت رطوبت سنجی قوی و بسیار محلول در آب به صورت محلولی چسبناک به نظر می رسد. علاوه بر این، یافتن نمایش های تجاری از اسید فسفریک 85% معمول است .

کودهای فسفاته و اسید فسفریک

ساده ترین فرآیند تولید برای به دست آوردن کودهای فسفاته استفاده مستقیم است. یعنی سنگ معدن فسفریتی را آسیاب و الک می کنند تا محصولی به دست آید که بتوان آن را برای استفاده در مزرعه بسته بندی کرد.

با این حال، روش‌های دیگری وجود دارد که در آن فسفریت تحت تیمار اسید سولفوریک ( H2SO4 ) قرار می‌گیرد ، حمله کل ماده معدنی با اسید به عنوان محصول نهایی اسید فسفریک ( H3P04 ) تولید می‌کند که می‌تواند کودی با بیشترین غلظت فسفر کل و محلول در نظر گرفته شد.

کودهای فسفاته و اسید فسفریک
اسید فسفریک 85 درصد دارای مزایا و کاربردهای زیر است :

• این محصول کاملاً محلول در آب آبیاری است.
• از جمله مزایای آن جلوگیری از بیماری ها، غنی سازی خاک و تغذیه موجود برای گیاهان است.
• اسید فسفریک را می توان در تهیه کودهای دیگر و در آبیاری قطره ای استفاده کرد.
• این یک تنظیم کننده خوب pH است.

• همچنین از اسید فسفریک برای به دست آوردن مونوآمونیوم فسفات استفاده می شود که در کوددهی و کوددهی برگی نیز مفید است.
• از سوی دیگر لازم است از سازگاری 85 درصد فرآورده های اسید فسفریک آگاه بود. ترکیب آن با محصولات غنی از کلسیم، منیزیم، روی و آهن توصیه نمی شود.

اسید فسفریک یک ترکیب شیمیایی است که کاربردهای مختلفی از تولید نوشیدنی‌ها تا کشاورزی دارد. این ترکیب که اسید اورتوفسفریک نیز نامیده می شود، ظاهری مایع شفاف و کمی زرد دارد. کارل ویلهلم شیله و یوهان گوتلیب در سال 1777 با استفاده از اسید نیتریک روی خاکستر استخوان آن را کشف کردند.

برخی از برجسته ترین خواص اسید فسفریک عبارتند از:

• چگالی نسبت به آب
• حلالیت در آب
• در برابر فشار بخار مقاومت می کند.
• چگالی نسبی بخار
• در محلول ذخیره و توزیع می شود.

ویژگی های آن آن را به یک ماده شیمیایی همه کاره و مفید برای صنایع مختلف تبدیل می کند. اسید فسفریک از رشد کپک ها و باکتری ها در محلول های قندی جلوگیری می کند. به همین دلیل از آن در ساخت نوشابه های گازدار و سایر نوشابه های گازدار استفاده می شود. همچنین برای ضد عفونی کردن مناطقی که مواد غذایی در آن فرآوری می شود استفاده می شود. یکی از مهمترین کاربردهای آن به دلیل داشتن فسفر به عنوان کود است.

چرا اسید فسفریک یک کود خوب برای کشاورزی است؟

کودهای فسفاته جامد همیشه به لایه ها نفوذ نمی کنند و اجزای آنها در طول زمان اثر آنها را کاهش می دهند. به همین دلیل به دنبال جایگزین های کارآمدتری مانند کوددهی بوده است که با آن می توان آب و کود را به طور همزمان از طریق سیستم آبیاری اعمال کرد.

این سیستم عملکرد بالا، استفاده بهتر از آب و مواد مغذی، اتلاف کمتر مواد مغذی و کاربردهای کنترل شده محصول را فراهم می کند. علاوه بر این، می توان آن را با استفاده از فسفر محلول مانند اسید فسفریک تقویت کرد.

این ترکیب شیمیایی تمایل به تجمع در خاک دارد و مقادیر بسیار بالایی را در مکان هایی با بیش از دو سال کشت متوالی تشخیص می دهد. این یک مزیت بزرگ به ویژه برای محصولات زراعی و گیاهان با ریشه های بسیار عمیق است.

• کودهای فسفاته جامد همیشه به داخل بسترها نفوذ نمی کنند و اجزای آنها به مرور زمان اثر خود را کاهش می دهند.
• به همین دلیل، جایگزین های بسیار کارآمدتری برای محصولات کشاورزی جستجو شده است تا مواد مغذی بتوانند در خاک نفوذ کنند و در دسترس گیاهان بیشتر باشند.
• یکی از این جایگزین ها کود دهی است که امکان کاربرد را فراهم می کند تامین همزمان آب و کود از طریق سیستم آبیاری.
• کود دهی باعث می شود تا بازدهی بالا، استفاده بهتر از آب و مواد مغذی، کاهش تلفات مواد مغذی و کاربردهای کنترل شده در طول توسعه محصول انجام شود . مزایای این سیستم با استفاده از فسفر محلول مانند اسید فسفریک افزایش می یابد.
• اسید فسفریک تمایل به تجمع در خاک دارد و مقادیر بسیار بالایی را در سایت هایی با بیش از دو سال کشت متوالی تشخیص می دهد. این کاملاً سودمند است، به ویژه برای آن دسته از محصولات و گیاهانی که ریشه های بسیار عمیق دارند.

چرا اسید فسفریک یک کود خوب برای کشاورزی است؟
سایر مزایای استفاده از این ماده شیمیایی در فرآیند کشاورزی عبارتند از:

• چگالی نسبت به آب
• حلالیت در آب
• در برابر فشار بخار مقاومت می کند.
• چگالی نسبی بخار
• در محلول ذخیره و توزیع می شود.

ویژگی های آن آن را به یک ماده شیمیایی همه کاره و مفید برای صنایع مختلف تبدیل می کند. اسید فسفریک از رشد کپک و باکتری در محلول های قندی جلوگیری می کند. به همین دلیل از آن در ساخت نوشابه های گازدار و سایر نوشابه های گازدار استفاده می شود.

همچنین برای ضد عفونی کردن مناطقی که مواد غذایی در آن فرآوری می شود استفاده می شود. یکی از مهمترین کاربردهای آن به دلیل داشتن فسفر به عنوان کود است.

کودهای فسفاته جامد همیشه به لایه ها نفوذ نمی کنند و اجزای آنها در طول زمان اثر آنها را کاهش می دهند. به همین دلیل به دنبال جایگزین های کارآمدتری مانند کوددهی بوده است که با آن می توان آب و کود را به طور همزمان از طریق سیستم آبیاری اعمال کرد.

این سیستم عملکرد بالا، استفاده بهتر از آب و مواد مغذی، اتلاف کمتر مواد مغذی و کاربردهای کنترل شده محصول را فراهم می کند. علاوه بر این، می توان آن را با استفاده از فسفر محلول مانند اسید فسفریک تقویت کرد.

این ترکیب شیمیایی تمایل به تجمع در خاک دارد و مقادیر بسیار بالایی را در مکان هایی با بیش از دو سال کشت متوالی تشخیص می دهد. این یک مزیت بزرگ به ویژه برای محصولات زراعی و گیاهان با ریشه های بسیار عمیق است.

سایر مزایای استفاده از این ماده شیمیایی در فرآیند کشاورزی عبارتند از:

• اجازه نفوذ بیشتر را می دهد.
• پراکندگی بهتری از مواد مغذی به دست می آید.
• تبدیل فسفات های طبیعی در خاک به ترکیبات محلول تر را ارائه می دهد.
• این به صرفه جویی در نیروی کار و تجهیزات و همچنین صرفه جویی در هزینه در خرید آن در مقایسه با کودهای جامد کمک می کند.
• از ایجاد انسداد در سیستم های آبیاری جلوگیری می کند.
• می توان از آن در طرح کود بدون نیاز به استفاده از اسید استفاده کرد.
• دارای غلظت بالایی از فسفر محلول در آب (بین 52 تا 54 درصد وزنی بر وزنی) است.
• به عنوان یک مایع، استفاده از آن در هر محصول یا باغی بسیار راحت است.

چرا فسفر در بسترها مهم است؟

گیاهان برای رشد به تعادل مناسبی از مواد معدنی و مواد مغذی نیاز دارند. از این نظر، فسفر یکی از مهمترین مواد معدنی است، زیرا به تنظیم سنتز پروتئین کمک می کند. همچنین برای تقسیم سلولی و توسعه بافت جدید ضروری است. همچنین با تبدیل انرژی های پیچیده در گیاه مرتبط است و امکان تشکیل ترکیبات آلی را فراهم می کند.

از سوی دیگر، فسفر نقش اساسی در تنفس سلولی و همچنین تحریک تشکیل گل و تسریع بلوغ دارد. هنگامی که این ترکیب به خاک اضافه شود باعث ریشه زایی، رشد و تقویت ریشه و مقاومت در برابر زمستان می شود.

برعکس، زمانی که گیاهان دچار کمبود فسفر می‌شوند، رشد خود را با تاخیر مواجه می‌کنند و در بسیاری از موارد، رنگ سبز تیره غیرطبیعی خواهند داشت. به همین ترتیب، تولید گل کاهش می یابد.

• همه گیاهان برای رشد به تعادل مناسبی از مواد معدنی و مواد مغذی نیاز دارند. فسفر یکی از مهمترین مواد معدنی است زیرا به تنظیم سنتز پروتئین کمک می کند.
• همچنین برای تقسیم سلولی و توسعه بافت جدید مهم است و با تحولات پیچیده انرژی در گیاه همراه است و به تشکیل ترکیبات آلی کمک می کند.
• همچنین در تنفس سلولی و همچنین در انتقال و ذخیره انرژی ( فتوسنتز ) نقش دارد. تشکیل گل ها را تقویت می کند و بلوغ را پیش می برد.
• فسفر را به خاک اضافه کنید باعث ریشه زایی، رشد و تقویت ریشه می شود ، سرسختی در زمستان و به تسریع بلوغ کمک می کند.
• در مقابل، گیاهانی که کمبود فسفر دارند کوتاه می آیند و اغلب رنگ سبز تیره غیرعادی دارند.
• در سطوح کم فسفر، گیاه سطح تولید گل و در نتیجه تشکیل میوه را کاهش می دهد.

چرا فسفر در بسترها مهم است؟
اسید فسفریک چگونه به دست می آید؟

روش های معمول ساخت این ترکیب شیمیایی عبارتند از:

مسیر خشک: فسفر سفید جامد در محفظه احتراق سوزانده می شود و آن را با اکسیژن غنی می کند. متعاقباً این عنصر حل می شود و پنتوکسید فسفر تشکیل می دهد.

روش مرطوب: برای بدست آوردن اسید فسفریک واکنش سنگ فسفات کلسیم فسفات با اسیدهای معدنی مانند اسید سولفوریک تولید می شود. روش دیگر بر اساس سوزاندن دودهای فسفر و سپس تصفیه زنگ باقی مانده با بخار، سولفات آهک یا گچ است.
اسید فسفریک به طور کلی در محلول ذخیره و توزیع می شود و به دلیل ویژگی های خورنده آن به ندرت برای کاربرد مستقیم استفاده می شود.

به اصطلاح کود فسفات بالا را می توان به معنای واقعی کلمه حدس زد، این کود با کود فسفات به عنوان جزء اصلی است، مانند دی هیدروژن فسفات پتاسیم که اغلب می گوییم، یعنی کود فسفات بالا. کودهای با فسفات بالا به طور کلی حاوی سوپر فسفات، سوپر فسفات، مونو آمونیوم فسفات و غیره هستند.

مقدار زیادی از کودهای محلول در آب با فسفر بالا عمدتاً قبل و بعد از دوره گلدهی گیاهان استفاده می شود.عملکرد اصلی آن تسریع در انتقال مواد مغذی به گل ها، ترویج تمایز جوانه های گل، تقویت گل و حفظ میوه ها است. از تشکیل میوه در مراحل بعدی محصولات اطمینان حاصل کنید.

فسفر به عنوان مقدار زیادی از عناصر نه تنها جزئی از بافت گیاهی است، بلکه در بسیاری از فرآیندهای متابولیکی مانند تبدیل انرژی و تشکیل آنزیم گیاهان شرکت می کند.اهمیت آن برای محصولات کشاورزی بدیهی است.کودهای محلول در آب با فسفر بالا. غنی از عنصر فسفر هستند، بنابراین نقش اصلی آن نیز مربوط به فسفر است.

کود فسفات بالا چیست؟

این کود بر پایه فسفر (P2O5) است و یک کود واحد است که وظیفه اصلی تامین مواد مغذی فسفر برای گیاهان را دارد.

علاوه بر استفاده از کودهای محلول در آب با فسفر بالا برای محصولات سنتی، استفاده از کودهای محلول در آب با فسفر بالا در بسیاری از کاشت‌های گل ضروری است، زیرا می‌تواند گل‌ها را بیشتر شکوفا کند و قوی‌تر شود.

کودهای فسفر بالا چیست؟

بر اساس گزارش ها، کودهای با فسفات بالا حاوی کلسیم، منیزیم، فسفر، فسفات کلسیم، سوپر فسفات، مونوآمونیم فسفات و دی آمونیوم هیدروژن فسفات هستند. استفاده منطقی از کود فسفر می تواند باعث افزایش عملکرد محصول، بهبود کیفیت محصول، افزایش میزان باردهی محصول و افزایش شیرینی محصول شود.

1. مونو آمونیوم فسفات

فرآورده شیمیایی، آمونیوم دی هیدروژن فسفات، مونوآمونیوم فسفات نیز نامیده می شود، این یک کریستال سفید رنگ با فرمول شیمیایی NH4H2PO4 است که با حرارت دادن به متافسفات آمونیوم (NH4PO3) تجزیه می شود.

این محصول را می توان به عنوان واکنش آمونیاک و اسید فسفریک استفاده کرد که عمدتاً در کودهای شیمیایی و بازدارنده های آتش برای چوب، کاغذ و پارچه ها و همچنین افزودنی های خوراک دارویی و نشخوارکنندگان استفاده می شود.

سوپر فسفات را سوپر فسفات آهک نیز می گویند در برخی استان های شمالی کشور من به آن سنگ پاس می گویند و برای تشخیص آن از سوپر فسفات سنگین سوپر فسفات حاوی P2O5 12 تا 18 درصد در چین فسفات کلسیم عمومی می گویند. ، به اختصار سوپر فسفات “کلسیم ساده”.

سوپر فسفات با افزودن اسید سولفوریک پس از خرد کردن سنگ فسفات تولید می شود. بنابراین سوپر فسفات یک ترکیب ساده نیست، بلکه مخلوطی از ترکیبات مختلف است و جزء اصلی آن مونوکلسیم فسفات Ca(H2PO4)2·H2O و جزء ثانویه آن سولفات کلسیم (CaSO4·2H2O) و مقدار کمی فسفر آزاد است.

اسید، اسید سولفوریک آزاد، دی کلسیم فسفات، فسفات آهن، آلومینیوم و سنگ فسفات تجزیه نشده. بنابراین از طریق فسفات کلسیم، علاوه بر تامین فسفر تغذیه محصولات، کلسیم، گوگرد، آهن و سایر عناصر را نیز تامین می کند. از آنجایی که حاوی مقدار زیادی سولفات کلسیم و اسید آزاد است، در بهبود خاک شور – قلیایی نیز تاثیر دارد.

سوپر فسفات مایل به سفید است و دو نوع پودر و گرانول وجود دارد. محتوای فسفر و سایر اجزای موجود در محصول نهایی باید طبق استاندارد ملی طبقه بندی شود.

سوپر فسفات یک کود فسفاته سریع الاثر است که جزء اصلی آن، مونوکلسیم فسفات، محلول در آب است و مقدار کمی از دی کلسیم فسفات محلول ضعیف در اسید است که می تواند جذب و مورد استفاده محصولات کشاورزی باشد. سوپر فسفات به طور کلی حاوی 3 تا 5 درصد اسید آزاد است.این کود شیمیایی اسیدی است که می تواند باعث خوردگی لوازم بسته بندی مانند گونی و تجهیزات کود دهی فلزی شود.پس از کوددهی باید به موقع تمیز شود. بذرها و نهال ها اغلب در اثر تماس با سوپر فسفات آسیب می بینند، بنابراین هنگام استفاده از دانه ها و نهال ها فاصله 1-2 سانتی متری را حفظ کنید.
سوپر فسفات برای انواع خاک ها و محصولات زراعی مناسب است و می توان از آن به عنوان کود پایه، کود بذر و پانسمان استفاده کرد. زمانی که مقدار کوددهی کم باشد، می توان آن را به صورت نواری یا سوراخی استعمال کرد و کود را در فاصله 3 تا 5 سانتی متری مورب زیر بذرها مصرف کرد.

زمانی که میزان کوددهی زیاد باشد (بیش از 375 کیلوگرم در هکتار)، بخشی از آن را می توان به عنوان کود پایه، بخشی از آن را به عنوان کود بذر و کوددهی لایه ای انجام داد، به طوری که روش نه تنها تغذیه فسفر نهال های زراعی را تأمین می کند، بلکه نیازهای فسفر را در مراحل بعدی رشد محصول برآورده می کند و سطح تماس بین کود فسفات و سیستم ریشه گیاه را افزایش می دهد تا جذب و استفاده را تسهیل کند.

زمانی که از کود فسفاته به عنوان پانسمان استفاده می شود، باید زودتر و عمیقاً در لایه خاک با ریشه های متراکم استفاده شود، در غیر این صورت اثر خوبی نخواهد داشت.

پوشش فوق العاده سوپر فسفات در خارج از ریشه اقدامی برای به دست آوردن نتایج بهتر با مقدار کمی کود می باشد که عموماً قبل و بعد از شکوفه دادن گیاهان استفاده می شود و غلظت مصرف آن 1% تا 3% است.روش مخصوص اضافه کردن 5 کیلوگرم است.

سوپر فسفات را به 50 کیلوگرم آب تا 10 درصد محلول استوک به دست آورید، خوب هم بزنید، بگذارید یک شب بماند، محلول شفاف بالایی را به طور کمی خارج کنید، آب اضافه کنید تا به غلظت مشخص رقیق شود و هر بار 50-75 کیلوگرم در مو اسپری کنید.

زمان محلول پاشی عموماً صبح که شبنم وجود ندارد یا عصر می باشد محلول را مدتی روی برگها بگذارید تا جذب آسان شود.

آشنایی مختصر با فسفر

حتما شما هم در مورد اهمیت فسفر در مراحل اولیه رشد گیاه، زمانی که ریشه زایی مناسب محصول مهم است، شنیده اید. شاید در مورد نقش فسفر در گلدهی نیز شنیده باشید.

همه این موارد تا حدی درست است، زیرا یک باور عمومی وجود دارد که از نیازهای زیاد فسفر در کودهای اولیه برای ترویج ریشه زایی دفاع می کند.

مطمئناً می توان این موضوع را انکار کرد، زیرا در سطوح بالاتر فسفر، رشد ریشه بزرگتری وجود نخواهد داشت ( جان پی. هاموند و فیلیپ جی وایت ). این گیاه به فسفر نیاز دارد، اما نه به مقدار فسفر که در ابتدای کشت اضافه شده است.

در واقع، هنگامی که گیاه مشاهده می کند که در خاک کمبود فسفر وجود دارد (یا مقدار کافی فسفر وجود دارد، اما توسط کلسیم یا pH قلیایی بی حرکت شده است)، اسیدهای آلی تولید می کند که فسفر باقی مانده را مانند مالات و سیترات بسیج می کند.

به نوعی، حرکتی از “انرژی” از ساقه به سمت ریشه تولید می شود تا رشد آن را تشویق کند، به طوری که هر چه فسفر کمتر باشد، رشد ریشه بیشتر می شود.

با این حال، این معانی و پیچش های خود را دارد، زیرا یک دایره بسته انرژی است که از یک طرف به سمت دیگر منتقل می شود. در این صورت چون حرکت قندها (اصولاً انرژی) به سمت ریشه وجود دارد، رشد ساقه و برگها کاهش می یابد که ما هم نمی خواهیم.

به دست آوردن اسید فسفریک

در حال حاضر 2 روش برای ساخت این قطعه وجود دارد.

راه خشک

با شروع از فسفر سفید جامد (بسیار مرطوب)، در یک محفظه احتراق سوزانده می شود و آن را با اکسیژن (P2O5) غنی می کند. از اینجا، عنصر حل می شود و پنتوکسید فسفر تشکیل می دهد.

راه مرطوب

از کلسیم فسفات PR، با اسیدهای معدنی مانند اسید سولفوریک واکنش می دهد. از مخلوط اسید فسفریک و سولفات آهک (گچ) ایجاد می شود که به عنوان یک محصول جانبی استفاده می شود.

به دست آوردن اسید فسفریک
نقش فسفر

فسفر برای فتوسنتز و تشکیل ترکیبات آلی ضروری است . در تنفس سلولی و در انتقال و ذخیره انرژی نقش دارد. همچنین در تشکیل گل و پیشرفت بلوغ نقش دارد. در سطوح کم فسفر، گیاه سطح تولید گل و در نتیجه تشکیل میوه را کاهش می دهد.

فسفر یک عنصر متحرک در داخل گیاه است.

بنابراین اولین کمبودهای این عنصر در برگهای بالغ ظاهر می شود

مشاهده رنگ مایل به قرمز یا بنفش در برگ با سطوح پایین فسفر و همچنین غلظت بالاتر کربوهیدرات ها و مواد ذخیره (که بعداً به سمت ریشه ها هدایت می شود تا عدم رشد آنها را جبران کند) معمول است.

اقدامات ایمنی با اسید فسفریک

برچسب و پیکتوگرام هایی که روی آن ظاهر می شود برای ما روشن است. در واقع، با آخرین تغییرات در مقررات، اندازه این تصاویر که در مورد آسیب‌هایی که اسید فسفریک می‌تواند به ما وارد کند ، در صورت وجود فردی بی‌خبر، افزایش یافته است.

این یک محصول خورنده در تماس با پوست است که باعث تحریک، قرمزی و سوختگی می شود .

این مشکل همچنین زمانی ایجاد می شود که روی زمین می ریزد و غباری که تولید می کند. این گازها هنگام استنشاق نیز تحریک‌کننده هستند و باعث تحریک چشم و گلو می‌شوند.

جایگزین های دیگر برای اسید فسفریک

با این حال، کشاورزانی وجود دارند که ترجیح می دهند از انواع دیگری از محلول های غنی از فسفر استفاده کنند یا دیگرانی که ترجیح می دهند از کودهای جامد به جای مایع استفاده کنند. برای سلیقه، رنگ ها.

در بازار همچنین می‌توان کودهای کریستالی و کودهای ترکیبی مانند مونوآمونیوم فسفات (12-61-0) یا مونو پتاسیم فسفات (0-52-34) را پیدا کرد

مزایای اسید فسفریک

• اسیدی است و بدون نیاز به استفاده از اسید نیتریک برای تمیز کردن لوله ها می تواند در طرح کوددهی استفاده شود.
• دارای غلظت بالایی از فسفر محلول در آب (بین 52 تا 54 درصد وزنی بر وزنی) است.
• مایع است، بنابراین استفاده از آن راحت است

مضرات اسید فسفریک

• اسیدی است و نیاز به اقدامات خاصی برای حمل و نقل و استفاده دارد.
• گاهی اوقات کیفیت اسید فسفریک کاملاً خوب نیست و ردپایی در کف ظروف باقی می ماند. در انتخاب کیفیت محصول دقت کنید.
• فقط حاوی فسفر است که عنصری است که معمولاً به عنوان یک واحد استفاده نمی شود، بلکه با سایر مواد مغذی (نیتروژن یا پتاسیم) مخلوط می شود.
به طور خلاصه، اسید فسفریک یک جایگزین موثر برای تهیه محلول های مایع اسیدی بدون نیاز به رقیق کردن جامد و بدون خطر انسداد در سیستم های آبیاری است.

بعضی از برجسته ترین خواص اسید فسفریک هستند:

• چگالی نسبت به آب
• حلالیت در آب
• در برابر فشار بخار مقاومت می کند.
• چگالی نسبی بخار
• در محلول ذخیره و توزیع می شود

 

مزایای اصلی اسید فسفریک چیست؟

از جمله، استفاده از اسید فسفریک باعث نفوذ بهتر، پراکندگی بهتر مواد مغذی ، تبدیل فسفات های طبیعی در خاک به ترکیبات محلول تر و صرفه جویی در نیروی کار و تجهیزات می شود.
معلوم می شود الف جایگزین موثر زمانی که می خواهید محلول های مایع اسیدی تهیه کنید، بدون نیاز به رقیق کردن جامد
• از ایجاد انسداد در سیستم های آبیاری جلوگیری می کند.
• می توان آن را در طرح کود بدون نیاز به اسید استفاده کرد.
• دارای غلظت بالایی از فسفر محلول در آب (بین 52 تا 54 درصد وزنی بر وزنی) است.
• مایع است، بنابراین استفاده از آن راحت است.
• صرفه جویی در هزینه ، در مقایسه با کودهای جامد.

از کجا می توانم اسید فسفریک بخرم؟

گروه بازرگانی آراز تکین یکی از بزرگترین وارد کننده های اسید فسفریک ایرانی و چینی و در تمام گرید ها و در انواع بسته بندی و گالن با بهترین و بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد .

و همچنین برای دیدن نمونه مقالات بیشتر در رابطه با اسید فسفریک مانند خطرات اسید فسفریکاسید فسفریک چیست و … کلیک نمایید .

• یکی از پرکاربردترین و موثرترین کودها برای افزودن فسفر به محصول، اسید فسفریک است. فسفر یک عنصر کلان ضروری برای گیاهان است، نقش اصلی آن تشکیل انرژی (مولکول ATP) است که در تمام فرآیندهای بیولوژیکی آن استفاده می شود.
• اسید فسفریک محصولی بر پایه ارتوفسفات با غلظت بالا و پایداری شیمیایی بالا، تولید شده با مواد اولیه مرغوب و بدون خطر فلزات سنگین است.
• با اغلب کودها، کمکی ها و آفت کش ها (نه با بازها یا هیدروکسیدها) که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند، سازگار است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *