تولید نیترات سدیم

تولید نیترات سدیم به چه صورتی است ؟نیترات سدیم یکی از مهم ترین و پر کاربردترین مواد شیمیایی در جهان است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله نیترات سدیم را کامل مورد بررسی قرار داده ایم. برای خرید نیترات سدیم و اطلاع از قیمت و فروش نیترات سدیم به صورت عمده و خرده ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

نیترات سدیم چیست؟

نیترات سدیم (NaNO3) از فرآیند لیچینگ کالیش به دست می آید. ترجیحاً در تولید شیشه، سرامیک، مواد منفجره و تصفیه فلزات استفاده می شود.

کاربرد های اصلی

• مواد منفجره
• شیشه
• فرت برای سرامیک و میناکاری
• بریکت زغال سنگ
• نیترات سدیم معمولاً در کشاورزی استفاده می شود و به عنوان کود عمل می کند. یکی از مزیت های آن قیمت است، سودآوری اقتصادی که در وسعت زیاد زمین می تواند قطعی باشد. یکی دیگر از خصوصیات آن حلالیت زیاد و نیتروژن زیاد آن است.

 

• علاوه بر این، یکی از کاربردهای نیترات سدیم در بخش سموم دفع آفات است، اگرچه عملکرد آن سمی نیست، بلکه کمکی برای احتراق زغال چوب، یکی از موادی است که معمولاً در صنایع آتش‌زی نیز استفاده می‌شود. در بخش مواد آتش‌نشانی و مواد منفجره، پودر سیاه یکی دیگر از ترکیبات سنتی است که شامل نیترات سدیم نیز می‌شود.

 

• سایر کاربردهای نیترات سدیم در صنایع غذایی به عنوان یک عامل نگهدارنده برای گوشت های فرآوری شده است. علاوه بر این، در تولید و جابجایی کروم و برخی از مشتقات آن استفاده می شود. نیترات سدیم نیز به عنوان افزودنی سیمان استفاده می شود.
• خواص شیمیایی نیترات سدیم با فرمول NaNO3 به این معناست که در دمای 308 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در دمای 380 درجه سانتی گراد تجزیه می شود. در دماهای بالاتر به صورت انفجاری تجزیه می شود. نیترات سدیم مانند پرکلرات ها و سایر محصولات در نظر گرفته شده برای مواد آتش نشانی و مواد منفجره، یک عامل اکسید کننده بسیار بالا است، بنابراین اتم های خود را به طور بهینه
نیترات سدیم

فرمول شیمیایی: NO 3 Na


وزن مولکولی: 85


مبدا: وارداتی


قانون: 15.5 تا 16 درصد نیتروژن، 35 درصد سودا (26 درصد سدیم) و حدود 30 عنصر کمیاب.
این غنا مربوط به نیترات سدیم از شیلی است، در حالی که نیترات های مصنوعی نروژی فاقد عناصر کمیاب هستند.

نوع کود: کود ساده، نیتروژن دار، نیتریک.

نیترات سدیم چیست؟
مشخصات فیزیکی

– شکل ظاهری: نیترات سدیم خالص سفید است. بوی کمی تند آن یادآور آهک ید است.


– تراکم: بسته به کیک، 100 کیلوگرم نیترات سدیم شیلی 80 تا 90 لیتر را اشغال می کند.


– حلالیت: به راحتی در آب حل می شود. 100 لیتر آب در دمای 0 درجه سانتیگراد 73 کیلوگرم نیترات سدیم را حل می کند و در دمای 20 درجه سانتیگراد 100 لیتر می تواند 88 کیلوگرم نیترات سدیم را حل کند.


– رطوبت سنجی: در دمای 20 درجه سانتیگراد 22.9 است. در 30 درجه سانتیگراد 27.0 است. نیترات سدیم متبلور انگشتان را خیس می کند. به راحتی رطوبت هوا را جذب می کند.


– واکنش: خنثی در نظر گرفته می شود (شاخص خنثی سازی 29 است). اگرچه خنثی است، اما از نظر فیزیولوژیکی به عنوان یک محصول قلیایی عمل می کند که تلفات آهک را کاهش می دهد.


– شوری: این شاخص بالاست، البته کمتر از کلرید سدیم.


خواص شیمیایی

اثر منفی اصلی آن شامل اثر پراکنده و جداکننده رس ها می باشد.

تولید نیترات سدیم

1. نیترات سدیم شیلی: از ذخایر طبیعی شیلی به دست می آید. سنگ مادر نیترات سدیم شیلی، کالیچه، قهوه ای، خاکی، پوشیده از وجوه روشن، بر روی سطوح عظیم با ضخامت 0.5 تا 3 متر در مناطق بیابانی شمال شیلی گسترش یافته است. سپرده هنوز حدود 300 میلیون تن کود. در مورد منشا این نهشته ها نظریه های مختلفی وجود دارد.

2. نیترات سدیم مصنوعی (تولید شده در نروژ) به دلیل اثر اسید نیتریک روی کربنات سدیم از طریق سنتز به دست می آید.
محصولات تجاری
– نیترات سدیم از شیلی. با منشاء طبیعی
– نیترات سدیم مصنوعی
سازگاری مخلوط ها

نیترات سدیم را فقط می توان با کلرید پتاسیم و سوپر فسفات مخلوط کرد، در زمان استفاده، می توان از قبل با سرباره، فسفات های طبیعی و دی کلسیم فسفات مخلوط کرد. نیترات سدیم باید دور از رطوبت نگهداری شود.

تولید نیترات سدیم

نیترات سدیم را از کجا بخریم؟

شرکت بازرگانی آراز تکین به عنوان یکی از بزرگترین وارد کننده و تولید کنندگان انواع مواد شیمیایی و غذایی و نیترات سدیم با بالاترین کیفیت و تضمین کیفیت و قیمت و با ارائه فاکتور رسمی و غیر رسمی در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد برای خرید نیترات سدیم مرغوب با کارشناسان فروش در ارتباط باشید :

09120795991

02433784767

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *