سولفات مس چیست و کاربرد های آن!!!

مقدمه ای بر سولفات مس

سولفات مس یک ترکیب معدنی است که گوگرد را با مس ترکیب می کند. این می تواند باکتری ها ، جلبک ها ، ریشه ها ، گیاهان ، حلزون ها و قارچ ها را از بین ببرد. سمیت سولفات مس بستگی به میزان مس دارد. مس یک ماده معدنی ضروری است. می توان آن را در محیط ، غذاها و آب یافت. سولفات مس از سال 1956 برای استفاده در محصولات آفت کش در ایالات متحده ثبت شده است.

برخی از محصولات حاوی سولفات مس کدامند؟

محصولات حاوی سولفات مس می توانند مایعات ، گرد و غبار یا کریستال باشند. چندین ده محصول فعال حاوی سولفات مس در بازار ایالات متحده وجود دارد. برخی از این موارد برای استفاده در کشاورزی ارگانیک تأیید شده است.

سولفات مس چگونه کار می کند؟

مس موجود در سولفات مس به پروتئین های قارچ و جلبک متصل می شود. این به سلول ها آسیب می رساند و باعث نشت و مرگ آنها می شود. در حلزونها ، مس عملکرد طبیعی سلول ها و آنزیم های پوست را مختل می کند.

چگونه ممکن است در معرض سولفات مس قرار بگیرم؟

اگر از سولفات مس استفاده می کنید و آن را روی پوست خود قرار می دهید ، آن را تنفس می کنید ، یا به طور تصادفی یک محصول را می خورید یا می نوشید ، می توانید در معرض دید قرار بگیرید. این می تواند در صورتی اتفاق بیفتد که دست های خود را روی دست بگیرید و بدون شستن اولیه دست ها غذا بخورید یا سیگار بکشید. با رعایت دقیق تمام دستورالعمل های برچسب ، می توانید قرار گرفتن در معرض خود را محدود کرده و خطر را کاهش دهید.

آیا کسی اثرات غیر سرطانی ناشی از تماس طولانی مدت با سولفات مس را مطالعه کرده است؟

مطالعات روی انسان در مورد اثرات طولانی مدت غیر سرطانی بر سولفات مس مشخص نشد. با این حال ، بیماری ویلسون ممکن است بینشی در مورد اثرات بالقوه سلامتی در مدت زمان طولانی ارائه دهد. بیماری ویلسون یک اختلال ژنتیکی نادر است که در آن بدن بیش از حد مس را در خود نگه می دارد. این عوارض شامل ناباروری ، سقط جنین بیشتر ، از دست دادن قاعدگی و عدم تعادل هورمونی در زنان است. در مردان ، بیضه ها به درستی عمل نمی کنند. قرار گرفتن در معرض سولفات مس باعث بیماری ویلسون نمی شود.

در یک مطالعه ، موش ها قبل و در دوران بارداری از مقادیر بسیار زیادی سولفات مس تغذیه کردند. برخی از نوزادان موش در دوران بارداری مردند یا به طور طبیعی رشد نکرده اند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *