خواص کود مس

خواص کود مس

خواص کود مس چیست؟ خواص کود مس را به صورت کامل توضیح داده و چگونه تولید میشود؟ در این مقاله کامل به شما عزیزان کود مس و کاربرد های ان را کامل به شما توضیح داده ایم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما عزیزان می توانید برای تهیه و خرید سولفات مس با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به صفحه فروش سولفات مس مراجعه نمایید.

 خواص و عملکرد کود مس در گیاهان

 در طول رشد گیاه، مواد مغذی مهمی مورد نیاز است. یکی از آنها مس است که دارای عملکردها و خواص بسیار مهمی برای گیاهان است .

آنزیم ها را فعال می کند و اغلب بخشی از آن است، با مشارکت در تشکیل ویتامین C از گیاهان محافظت می کند، در متابولیسم گیاهان شرکت می کند، به تثبیت نیتروژن در گیاهان کمک می کند، تعرق گیاه را تنظیم می کند و عناصر زیستی را متعادل می کند.

 

با این حال مهمترین کارکردی که بسیاری از آن غافل هستند، محافظت در برابر آفات و بیماری ها است. لیگنین تشکیل می شود که به عنوان مانعی عمل می کند که ورود عوامل بیماری زا را متوقف می کند و با تولید برخی از مواد ملانوتیک، مقاومت ایمنی گیاهان افزایش می یابد. به همین دلیل است که در نسبت های مناسب حفظ سلامت گیاهان ضروری است.

همانطور که می بینیم، مس یک ریز مغذی مهم است. کمبود این می تواند منجر به مشکلاتی مانند پژمردگی زودرس برگ ها، ترک خوردن و زرد شدن آنها شود.

بسته به نوع کاشت تحت درمان، عواقب کمبود مس ممکن است متفاوت باشد. مثلاً در درختان میوه رنگ برگها تحت تأثیر قرار می گیرد و آنها نیز از پایه خود می ریزند.

در گیاهان غلات، کمبود مس باعث از بین رفتن کامل گل می شود. در نتیجه تعداد زیادی گل از بین می روند و روی زمین پراکنده می شوند.

اینها به طور کلی پیامدهای کمبود مس هستند. بسته به نوع محصول، به میزان کمتری متفاوت خواهد بود، با این حال، مس اضافی نیز تأثیر منفی دارد.

مس اضافی (بیش از 300 میلی گرم در خاک) همچنین دارای عواقب منفی است. عمدتاً در ریشه ها دیده می شود زیرا آنها قدرت خود را از دست می دهند، رنگ تیره به خود می گیرند و رشد کامل آن متوقف می شود که منجر به مرگ گیاه می شود.

کوددهی خاک با کودهای مبتنی بر مس برای کمک به رشد گیاه و جلوگیری از حمله آفات و حشرات به محصولات ایده آل است. اگر به عنوان یک پرورش دهنده کار می کنید، سلامتی گیاهان شما منفعت اقتصادی به همراه خواهد داشت و اگر این کار را به عنوان یک سرگرمی یا برای لذت داشتن یک باغ زیبا انجام دهید، می توانید از چشم انداز فوق العاده ای که تلاش و کوشش شما می کند لذت ببرید. فداکاری به دست خواهد آورد.

سولفات مس ، یک ترکیب به طور گسترده ای در زمینه کشاورزی و کشت گیاه برای عمل سودمند و خواص متعدد استفاده می شود.
این ترکیبی است که به شکل بلورهای کوچک آبی رنگی است که در آب بسیار محلول هستند. به همین دلیل می توان از آن به عنوان کود در کاربردهایی مانند کود دهی یا محلول پاشی استفاده کرد.

دوز سولفات مسی که برای گیاهان استفاده می شود به گونه بستگی دارد و رعایت مقدار آن بسیار مهم است، زیرا مس بیش از حد می تواند برای گیاهان مضر باشد.

 خواص و عملکرد مس در گیاهان

رفع کمبود مس و کود مس

عملکرد اصلی این ترکیب در کشاورزی به عنوان منبع مس برای محصولات است، به طوری که آنها سالم رشد می کنند، زیرا مس یک ریزمغذی ضروری برای گیاهان است.

علاوه بر این، با سایر محصولات کود سازگار است ، بنابراین تأثیری بر عملکرد سایر محصولات مورد استفاده بر روی محصولات نخواهد داشت. با این حال، از آنجایی که رطوبت بالایی دارد، اگر در شرایط مرطوب باشد، می تواند در مخلوط های NPK واکنش نشان دهد.

می توان آن را همراه با قارچ کش ها ، حشره کش ها و محلول پاشی ها استفاده کرد ، اما لازم است سازگاری با این محصولات بررسی شود تا رسوب ایجاد نشود .

رفع کمبود مس

قارچ کش

یکی از خواص این ترکیب توانایی آن در مبارزه و جلوگیری از رشد قارچ ها است که آن را به یک قارچ کش عالی تبدیل می کند.

به همین دلیل یک عنصر کلیدی در تهیه قارچ کش های تجاری خاص است که برای استفاده در مزرعه و منازل توزیع می شوند.

این قارچ کش ها بر روی گیاهان استفاده می شود تا اثر پیشگیری یا کاهش قارچ در آنها ایجاد شود.

قارچ روی گیاهان می تواند باعث تعدادی عفونت و بیماری شود که می تواند باعث مرگ آنها شود. اگر گیاه قبلاً عفونت قارچی داشته باشد، سولفات مس می تواند به پاکسازی آن کمک کند و گیاه را به سلامت بازگرداند.

این ترکیب به طور گسترده توسط کشاورزان استفاده می شود زیرا اگر محصولات تحت تأثیر قارچ قرار گیرند می توانند باعث از بین رفتن محصول شوند و در نتیجه تمام کار خود را برای فصل از دست بدهند.

از آنجایی که این ترکیب دارای اثرات ضد عفونی کننده است ، می تواند به طور موثر میکروارگانیسم هایی را که روی گیاهان تأثیر می گذارند از بین ببرد.

سولفات مس را می توان با استفاده از قارچ کش تجاری استفاده کرد، البته می توان با این ترکیب، آب و بطری اسپری، قارچ کش خانگی نیز ساخت .

هر زمان که شرایطی در خاک ایجاد می شود که به نفع رشد باکتری ها و قارچ هایی است که می توانند گیاهان را تحت تأثیر قرار دهند و باعث ایجاد بیماری هایی در آنها شود که می تواند منجر به مرگ شود، استفاده شود.

قارچ کشغنی سازی خاک

این ترکیب در خاک هایی که دارای کمبود مس هستند استفاده می شود ، زیرا خاک را غنی می کند و مقدار زیادی مواد مغذی را برای گیاهانی که در آنجا رشد می کنند فراهم می کند.

کشاورزان از کجا متوجه می شوند زمین دچار کمبود مس است؟ زیرا گیاهانی که در آن خاک رشد می کنند دچار بیماری به نام کلروز می شوند .

گیاهانی که به این حالت مبتلا می شوند به دلیل کمبود کلروفیل مایل به زرد به نظر می رسند .

خاکی که دچار کمبود مس است نیز می تواند باعث وقفه یا غیر معمول رشد گیاه شود، یعنی گیاهان جوانی که در این نوع خاک رشد می کنند فاقد مواد مغذی بوده و در نتیجه می میرند.

در محصولات زراعی، کمبود مس در خاک را می توان با برداشت کمتر از حد معمول یا با کمبود گل روی گیاهان تشخیص داد.

از سولفات مس برای غنی سازی خاک و جلوگیری از انواع این مشکلات در رشد گیاه استفاده می شود.

غنی سازی خاک

خرید سولفات مس و کود مس

شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید سولفات مس و کود مس با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت و به قیمت تولید کننده و خرید با راحت ترین شکل ممکن با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

09120795991 

جمع بندی

در این مقاله کامل خواص کود مس بررسی کردیم و فهمیدیم که بدون کود مس گیاهان از بین میروند و برگ ها آنها دچار مشکل خواهد شد.

همچنین شما عزیزان می توانید برای دیدن مقالات بیشتر در ارتباط با سولفات مس صنایع شیمیایی آراز تکین مانند روش تهیه سولفات مس و کاربرد مس (از 0 تا 100 کاربرد های سولفات مس) کلیک کنید .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *